COVID’19 valdymas darželyje

Ką daryti, jei mokykloje ar darželyje užfiksuojamas COVID-19 ligos atvejis? Ar privaloma izoliuotis? Kam ir kokius tyrimus rekomenduojama atlikti?

Atsakymus į šiuos klausimus padės rasti atnaujinti algoritmai ugdymo įstaigoms.

Kai klasės mokiniai tiriasi profilaktiškai savikontrolės greituoju antigenu testu ir nustatomas teigiamas savikontrolės testas, teigiamą rezultatą gavęs mokinys turėtų registruotis tyrimui www.1808.lt arba tel. 1808. Rekomenduojama nedalyvauti kontaktiniame ugdyme iki PGR tyrimo arba gydymo įstaigoje atliekamo antigeno testo atsakymo arba 7 d., jei tyrimas neatliekamas. Likusiai klasei rekomenduojama testuotis (izoliacija netaikoma).

Kai klasė ar grupė nesitiria profilaktiškai, bet nustatomas teigiamas COVID-19 ligos atvejis, izoliuojasi ir kreipiasi į šeimos gydytoją tik asmuo, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga. Likusiai klasei ar grupei ir jų pedagogams rekomenduojama testuotis (izoliacija netaikoma).

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.vilniussveikiau.lt