Sąmoningumo didinimo mėnuo ,,BE PATYČIŲ”

Kovo 23 – 25 dienomis Vilniaus lopšelis – darželis „Pilaitukas“ prisijungė prie iniciatyvos Sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ“ ir vykdė veiklas, kuriose ugdytiniai buvo skatinami kalbėti apie elgesį, kuris skaudina, iš to kylančius jausmus bei pagalbos būdus susidūrus su patyčiomis.

Grupes aplankė lėlė/ personažas.  Ji pasakojo istoriją apie berniuką, kuris patyrė patyčias darželyje ir mergaitę, kuri padėjo draugui- palaikė jį ir padrąsino kreiptis pagalbos, kad nekentėtų vienas. Pasakojimo metu vaikai patys galėjo pagalvoti ir išvardinti kokie veiksmai ar žodžiai skaudina, o kokie padeda pasijusti geriau. Po vaidinimo ypatingas dėmesys buvo skiriamas reagavimui į patyčias. Aptarta „penkių pirštukų taisyklė“. Žaidėme žaidimus, kurie puoselėja ir stiprina vaikų draugystės ryšius, tarpusavio santykius (rankų žaidimas, „Šaunuolis (-ė)“).