Dalyvaujame edukacinių erdvių konkurse

MŪSŲ DARŽELIS DALYVAUJA VILNIAUS MIESTO ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ ŽALIŲJŲ EDUKACINIŲ ERDVIŲ KONKURSE (ŽEE)!

Džiaugiamės, kad šiemet mūsų darželis pirmą kartą dalyvauja žaliųjų edukacinių erdvių konkurse. Konkursą organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos poskyris kartu su Žaliosios politikos institutu.

Darželio žaliosios edukacinės erdvės pradėtos kurti nuo 2020 m., kuomet darželis pirmą kartą įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą aplinkosauginio švietimo projektą. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais į aplinkosauginio švietimo projekto vykdymą įsitraukia vis daugiau žmonių ir darželio kieme atsiranda vis daugiau erdvių. Dabar mūsų darželio vaikai gali aktyviai veikti, tyrinėti gamtą net 8 edukacinėse erdvėse. Žaliosios edukacinės erdvės darželio kieme išdėstytos taip, kad būtų lengvai prieinamos kiekvienam darželio ugdytiniui bei jo tėveliams. Erdvės funkcionalios, inovatyvios, skatinančios domėtis gamta, motyvuojančios veikti. Darželio teritorijoje įrengtose ŽEE vaikai turi galimybę veikti ne tik su mokytojomis, bet ir su tėveliais. Taip pat šios erdvės panaudojamos bendruomenės švenčių metu, jose atliekamos įvairios aplinkosauginio švietimo sampratos ugdymo užduotys. 

Įstaigoje įkurtos net 8 žaliosios edukacinės erdvės:

  • „Draugystės parkelis“;
  • „Samanų oazė“;
  • „Kvapniosios lysvės“;
  • „Vabzdžių karalystė“;
  • „Pojūčių – gamtos pažinimo takas“.
  • „Vaiskrūmių sodelis“;
  • „Braškių ir žemuogių pievelė“;
  • „Atradimų – eksperimentų stotelė“.

Birželio 15 dieną sulaukėme garbingų svečių iš Vilniaus miesto savivaldybės. Gerb. ekologė, gamtos mokslų daktarė Ona Motiejūnaitė pasidžiaugė mūsų darželio įkurtomis žaliosiomis edukacinėmis erdvėmis, kuriose vaikai turi galimybę veikti, eksperimentuoti, stebėti bei tyrinėti gamtą.